Format: et-post-format-map

Almanya – Limburg

Iş nedeniyle 2 haftalığına – hatta 17 gün – Franfurt yakınındaki ufak bir kasaba olan Limburg’a gittim. 2 hafta Almanyalarda neler yaptım, özet geçiyorum…

Read More

Llandudno

Haftasonunda 75 mil yol giderek ülke değiştirdik ve ejderhalar diyarı Galler’e gittik. Deniz kenarındaki Llandudno kasabasında 2 günlük tatil yaptık.

Read More

Kopenhag

Geçen haftasonu Pazartesiyi de birleştirip 3 günlüğüne Kopenhag’a gittik. 3 günde çok gezemedik ama baya güzel bir yermiş Kopenhag. Evet, hava soğuktu, ama ben çok daha soğuk bekliyodum.

Read More

Majorca

Majorca’da 1 haftalık “İngiliz usulü paket tatil” yaptık…

Read More

Heysham

Ben 3 günlük tatile gidiyoz sanmıştım ama eşyaları arabaya yüklerken farkettim ki meğerse evi taşıyomuşuz…
Arabayı yüklerken içimden bu kadar ağırlıkla yolda kalmasak bari diye bi geçirdim. Sonuçta arabanın menzili sürüş şekline, hava şartlarına ve ağırlığa bağlı. Ama sonra yoldaki şarj noktalarına bağlı olarak yaptığım plana güvenerek ve o küçücük bilge kardeşimizin bizlere öğrettiği gibi “sonunu düşünen kahraman olamaz örtmenim” dedim ve yola çıktık.

Read More

Oy kullandım – Edinburgh

9 Nisan’da – son gün – referandumda oy kullanmaya NWTCA (North West Turkish Community Association) ile kalabalık bir şekilde gittik.

Read More

Gulliver’s World

Gulliver’s World, Manchester ve Liverpool arasındaki Warrington şehrinde kocaman bir lunapark. Blackpool gezisinde lunapark olayı Efe’nin çok hoşuna gidince bir de buraya gidelim dedik. Ayrıca Christmas için özel etkinlikler oluyor her yerde, burada da temaya uygun olarak noel baba, geyikler falan güzel hareketler var.

Read More

Blackpool

Ekim sonunda bir haftasonu için 60 mil / 1 saat mesafedeki Blackpool’a gittik. Liverpool’un kuzeyinde deniz kenarında bir şehir. Eskiden İngiltere içinde çok popüler bir tatil yeriymiş. Ama sonra yurtdışında tatil, uçak vs ucuzladıkça insanlar İspanya, Portekiz..vs gider olmuş. Onun için şimdi lunapark, hayvanat bahçesi, şehir ışıklandırmaları, gece hayatı falan gibi aksiyonları ön plana çıkıyor.

Read More

Noluyo burda?

Blog, İngiltere’de yaşam, elektrikli araba, çevrecilik, metal müzik falan işte…

Burası benim kişisel blogum…

2016 Eylül’den beri yerleşim vizesi ile İngiltere – Manchester’da yaşıyorum. Yazılarım genelde İngilteredeki yaşamım üzerine. Ayrıca, elektrikli araba kullandığım için bu konuda da yazıyorum. Arada yenilenebilir enerji teknolojileri ve müzik konularında da atıp tutuyorum…

MAİL LİSTE ÜYE OLUN

BLOG ZİNCİRİ

İngiltere’ye dair okunası ve takip edilesi başka bloglar…


İngilterede Yaşamak
http://macrop-changinglife.blogspot.com/
Ali abinin bloğunu çok uzun zamandır takip ediyorum. Ankara Anlaşması ile Manchester’a yerleşmiş, güzel muhabbeti olan yazılımcı bir abimiz. Bloğu özellikle Ankara Anlaşması ve IT contractor çalışma konularında faydalı bir kaynak. Hatta işi büyüttü takipçilerinin birbiriyle haberleşmeleri için bir WhatsApp grubu bile kurdu. (Evet, ben de oradayım)


Başka Bir Yerde Yaşamak
https://baskabiryerdeyasamak.com/
‘Amatör Göçmenin Tecrübe Torbası’ mottosuyla yayın yapan bir blog. Bu arkadaş da Manchester’da yaşıyor, arada görüşür iki bira içeriz. Sevdiğim bir insan kendisi. Uçaktan korkuyor onun için Türkiye’ye trenle gidiyor ama sonuçta o da insan yapacak bişi yok, öyle kabul ettik kendisini 🙂 EAA vizesi ile İngiltere’de bulunduğu için bu konudaki tecrübelerinden de yararlanabilirsiniz.


Gochmen
http://www.gochmen.co.uk/
Gochmen, İngiltere’de yaşayan Türkler arasında bir network oluşturarak birbirlerine ticari anlamda destek olmalarını amaçlayan bir oluşum. AA ile geldiyseniz işinizi burada yaşayan Türklere duyurmak için faydalı olabilir. Ayrıca bir sürü Telegram grupları var, ben katılmadım ama aktiflerdir heralde…


Mehmet Emin Coşkun
http://www.mehmetc.com/
Londra’da yaşayan bir IT’cinin kendi ifadesiyle gönlüne göre her konuda yazdığı güzel bir blog.


Bir Bakmışsın Kadın
http://birbakmissinkadin.blogspot.com/
‘Kendi kendine konuşanlarda bugün…’ -> hahaha bir blog için mükemmel bir alt başlık ya…

Ankara Anlaşması ile Manchester’a yerleşmiş ama 2-3 ay sonra vazgeçip Türkiye’ye geri dönen bir arkadaşımız… Blogunda gayet samimi şekilde İngiltere’ye yerleşirken yaşadığı tecrübeleri ve duyguları aktarıyor.